Jdi na obsah Jdi na menu
 


Shrnutí akcí v zimě 2010

17. 3. 2010

Co se dělo v Jítravě během letošní zimy...

 

Letošní zima se skutečně vydařila a přímo volala po sněhových radovánkách. Proto jsme neseděli u kamen a televize a šli se vyřádit ven.

 

Nejprve jsme navázali na loňské úspěšné sáňkařské závody pro všechny věkové skupiny, které opět proběhly na kopci pod kostelem. Akce se konala v sobotu, 6. února.

 

Do soutěží se zapsalo celkem 53 závodníků (z toho 29 dětí!), což představuje mírný nárůst oproti ročníku 2009. Dá se tedy říci, že sáňkování je oblíbenou kratochvílí Jítraváků :-) Kolem dráhy byla patřičná divácká kulisa, kterou opět zahřál svařák či čajík s rumem. A že bylo na co koukat můžete sami posoudit ve fotogalerii na našich webovkách.

 

Kolem 13:30 hod. vypukla rychlostní soutěž. Trasu cca 150m dlouhou s převýšením 9m absolvoval každý jedinec, níže jsou výsledky dle věkových kategorií:
             kategorie (0 – 5 let)                                       kategorie (6 – 12 let)

            1. Dan Štádler                           1. Alenka Lukášková
            2. Adam Žatečka                       2. Veronika Formanová
            3. Armín Šchlösinger                3. Sabina Urbanová

           
kategorie (13 – 17let)                                     kategorie (18 – 99 let)
     1. Veronika Urbanová          1. Petr Lukášek
                                                  2. Míra „BELMONDO“ Urban
                                                  3. Tomáš Kotek

 

Dále proběhly skupinové závody (dvojice či trojice). Zde se umístili:
     
děti                                                                        dospělí
     
1. Vítek Vaněček                                     1. Petr Lukášek
      2. Kačka Košlíková                                 2. Eva Vaněčková
      3. Péťa Dolenský                                     3. Fanda Prokop

 

Zvláštní cenu za originální provedení jízdy získali:
- z dětí kluci od Schlösingerů za převlek a Markéta Labajová za originální vozítko
- u dospělých obhájil loňské prvenství Libor Konývka st. za pojízdnou kancelář vysloužilého politika :-) a dále Blahoš Franců s Velkým Romanem za jízdu ve vaně bez špuntu s pádlem a za převlek a koště obdržela cenu „Stanislava“ Havlík...

 

Po ukončení závodů jsme se přesunuli do vyhřáté klubovny („garáže“), kde děti dostaly čaj a sušenku. Navíc byl připraven výborný gulášek paní Vlčkové, který jsme spláchli pivkem pana Vlčka... Moc díky.

 

Rádi bychom také poděkovali sponzorům, kteří věnovali hodnotné ceny do soutěží: manželé Pflégrovi, velkoobchody PEMA a LIPA Liberec, Českomoravská stavební spořitelna,  Česká spořitelna a Libor Koucký + Eva Strapková (firma SKELET).

 

V neposlední řadě chceme ještě jednou touto cestou poděkovat všem organizátorům.

 

 

 

V únoru se uskutečnila ještě jedna velká sportovní událost. V sobotu, 20. února 2010 se konal první ročník „Pankrácovy stopy“, která navázala na loňský nultý ročník. Jednalo se o závod v biatlonu a dalších doprovodných lyžařských soutěží.

 

Trasa, jejíž cíl i start byl na louce za „garáží“ (místo, kde se konají čarodějnice), byla 6km dlouhá a kopírovala Kostelní vrch s mírnou odbočkou směrem ke Zdislavě, kde proběhla první střelba na terč. Každý dospělý závodník musel kromě běhu a střelby absolvovat ještě povinnou zastávku na nádvoří u Lukešů a připít si na zdárný dojezd do cíle panáčkem rumu:-) Po dojezdu byla ještě připravena střelba na plechovky.

 

Závodníci, kterých se sešlo 19, startovali jednak s moderním lyžařským vybavením, jednak v dobovém oblečeni s historickými „prkny“ (těch byla téměř polovina závodního pole). Opět můžete shlédnout zajímavé obrázky na našich stránkách.

 

V hlavním závodě, který byl rozdělen do dvou kategorií – muži a ženy – byly nakonec nejlepší Šárka Košlíková a Tomáš Kotek. Nutno dodat, že absolutní vítězkou dosaženým časem i přesností střelby se stala Šárka Košlíková!

 

Po ukončení hlavního závodu byly přichystány doplňkové soutěže. Jednalo se o štafetu 3-členných družstev, kterou opanovali jítravští na starých „dřevěnkách“ - ve složení Blahoš Franc, Pavel Žatečka a Roman „Měsíc“ Prokop. Nakonec proběhl souboj na „trojlyžích“ speciálně vyrobených pro tuto příležitost. Zde jednoznačně zvítězil „Ještěd tým“ v čele s Petrem Lukáškem.

 

Závěr akce proběhl tradičně v klubovně, v níž se předávaly ceny a kde opět nechyběl gulášek pro unavené sportovce :-) Všichni zúčastnění i přihlížející se skvěle bavili a dle ohlasů se již těší na příští ročník.

 

Hlavním sponzorem akce se stala firma ADRENALIN CENTRUM z Liberce a dále naši již tradiční spojenci: manželé Pflégrovi, Česká spořitelna, Českomoravská stavební spořitelna a firma SKELET. Všem patří velký dík!

 

 

Organizátoři měli tentokrát hodně práce s přípravou tratě, na čemž mají největší zásluhu bodří lyžníci Blahoš s Měsícem! Díky chlapci :-)

 

Zima pomalu končí (snad!) a v Jítravě už se těšíme na jarní akce. Kromě tradičních čarodějnic určitě proběhne v sobotu 17. dubna otevření hřišťátka (spojené s úklidem po zimě) pro letošní sezonu. Hlavní porce akcí je v plánu především na květen a červen, kdy by se měli uskutečnit hned tři akce: benefiční koncert spojený s obnovením zničené malby „Křížová cesta“ v našem kostele (proběhne v sobotu, 15. května při příležitosti setkání jítravských rodáků), MA-PO cup (nohejbal) a cyklistický závod. Termíny, časy začátků akcí a bližší informace se budou teprve dolaďovat, proto sledujte www.jitrava.estranky.cz, kde budou aktuální zprávy.

 

 

Informace o projektu „Co nás baví“

V tomto projektu se nám podařilo vyhrát 15 000 Kč, které budou použity na dokoupení herních prvků  a vybavení na hřiště.

V tuto dobu běží další projekt, se kterým jsme se zapojili, ale zatím nevíme výsledky. Každopádně všem, kteří nám hlasováním pomohli, děkujeme. Bez Vaší podpory by se nám to nepodařilo.

Jítraváci

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Komentář

(bandy, 20. 5. 2010 0:06)

Ahoj Jítraváci. Jsem rád, že se to tu pomalu, ale dobře rozjíždí s tím, jak se tu usídlují stále noví a především mladí již možno říci také Jítraváci.
Jsou tu již noví tahouni akcí, tak jako tu byli dříve a to je moc dobře. I kdyby se nějaká akce nepovedla, nevadí, protože my, tvrďáci z Jítravy, jsme na to zvyklí. A proto jen tak dál. Důležitý je se bavit, ne makat!!!
Tak, ať se nám tu dobře žije a jsem rád, že to děláte pro Jítraváky a ne pro někoho úplně jiného.
A byl bych rád, kdyby pro Jítravu udělal něco i Obecní úřad a ne jenom aby podporoval vyhození Jítravských učitelek z rynoltické školy. Vždycky byl vzor místní učitel a ne nějaký rychlopřivandrovalec odjinud, který se tady ani neohřál. Děti pak ani nevědí, kdo je učil, natož pak, co je učil. Učitele bychom si měli pamatovat a mít na ně dobré vzpomínky. A taky jim být za co vděční a ne jenom matně vzpomínat, že mě v té a té třídě někdo (kdo ?) učil. A to má hlídat celá vesnice.
Takže všem přeju elán do zábavy a Ať žije tvrdý režim!!! BANDY